Przeczytajcie drugą część i poznajcie pozostałych artystów, którzy zanim zostali sławni podejmowali się najróżniejszych prac i zadań w swoim życiu.

Jack White (The White Stripes, The Raconteurs)

Jack White, znany z zespołów The White Stripes oraz The Raconteurs, swoją muzyczną podróż rozpoczął w zakładzie tapicerskim. Jako nastolatek pobierał nauki od swojego mistrza, Briana Muldoona, który był także perkusistą. Dzięki niemu młody muzyk poznał takie zespoły jak Velvet Underground oraz The Cramps, które zainspirowały go do nauki gry na gitarze. Kiedy Jack White opanował już sześciostrunowy instrument postanowił założyć razem z Brianem Muldoonem zespół The Upholsterers. Pierwsze próby garażowej formacji odbywały się po godzinach pracy w sklepie tapicerskim, a efektem ich wspólnego grania była płyta zatytułowana "The Upholsterers", czyli po prostu Tapicerzy.

Mark Tremonti (Creed, Alter Bridge)

Mark Tremonti to kolejny muzyk, który w swojej karierze starał się połączyć edukację, pracę oraz grę w zespole. Jednym z zawodów, który wykonywał gitarzysta grupy Creed i Alter Bridge, była posada kucharza w barze grillowym "Chili" w Tallahassee na Florydzie, gdzie artysta zatrudnił się po ukończeniu studiów ekonomicznych. Wszystko wskazuje również na to, że dla gitarzysty musiał być to dobry czas, ponieważ na pierwszą sesję zdjęciową zespołu Creed muzyk założył koszulkę z napisem "Chili".

Madonna

Madonna podobnie jak jej niektórzy koledzy z branży, nie rozpoczęła kariery od wielkie sceny. Gdy piosenkarka ukończyła szkołę średnią, postanowiła kontynuować dalszą edukację na Uniwersytecie Michigan. W 1977 roku Madonna porzuciła jednak studia i rozpoczęła swoją drogę do marzeń w Nowym Jorku, mając przy sobie jednie 35 dolarów. Jej pierwszą pracą była posada kelnerki w amerykańskim barze "Dunkin' Donuts". Następnie Madonna rozwijała jeden ze swoich talentów w grupie tańca nowoczesnego. Jak widać jej wytrwałość i wola walki zaprowadziły ją na sam szczyt, gdzie zasiadła na tronie jako królowa popu.

Lady Gaga

Lady Gaga, a właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta, jest jedną z największych skandalistek ostatnich lat w biznesie muzycznym. Jej przygoda ze sceną nie jest jednak dziełem przypadku, ponieważ z przemysłem rozrywkowym była już związana od wielu lat. Swoje pierwsze kroki w branży muzycznej stawiała w wytwórni Interscope Records, gdzie zajmowała się głównie pisaniem tekstów dla innych artystów, takich jak Britney Spears i The Pussycat Dolls.

Kevin "Noodles" Wasserman (The Offspring)

Kariera Kevina Wassermana zaczęła się w mało rock and rollowym stylu. Zanim zaczął zarabiać pieniądze w zespole The Offspring pracował jako woźny w jednej z amerykańskich szkół. Do jego obowiązków należało sprzątanie, zamiatanie liści oraz opróżnianie koszy. Jak można się domyślić, nie była to jego wymarzona praca. Wielokrotnie spotykał się z niemiłymi docinkami ze strony uczniów, którzy go nie szanowali. Sytuacja zmieniła się jednak w 1994 roku kiedy w MTV można było obejrzeć pierwszy teledysk grupy do piosenki "Come Out And Play". Od tego momentu uczniowie odnosili się do niego z szacunkiem i zaczepiali go podczas codziennych obowiązków, upewniając się, czy to na pewno on występuje w wideoklipie.

Ozzy Osbourne (Black Sabbath)

Ozzy Osbourne to kolejny członek Black Sabbath, który imał się najróżniejszych prac. Artysta należała także do grupy osób, które nie popierały systemu edukacji i bezpośrednio sprzeciwiały się nauce w szkołach. Gdy Ozzy Osbourne skończył 14 lat zainteresował się muzyką, a dokładnie twórczością zespołu The Beatles. Rok później postanowił rzucić szkołę i zaczął pracować w różnych miejscach. Zatrudnił się m. in. w fabryce samochodów oraz w rzeźni. Dopiero w 1968 roku Ozzy Osbourne i jego kolega ze szkolnych czasów, Tony Iommi, postanowili założyć zespół, który później stał się legendą sceny metalowej.

Jimmy Page (Led Zeppelin)

Jimmy Page to jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii muzyki popularnej. Zanim jednak zapracował sobie na ten tytuł, a jego twórczość i technika gry na gitarze stały się synonimem rockowego brzmienia, był zwykłym muzykiem sesyjnym. W swojej karierze nagrywał m.in z takimi wykonawcami jak The Who, Donovan, The Kinks oraz The Rolling Stones. Pewnego dnia postanowił jednak zrezygnować z pracy odtwórczej i zajął się komponowaniem muzyki razem z legendarnym zespołem Led Zeppelin.

Mark Knopfler (Dire Straits)

Mark Knopfler, gdy ukończył studia na uniwersytecie w Leeds rozpoczął pracę w gazecie "Yorkshire Evening Post". Jego kariera dziennikarza nie trwała jednak długo, bo zaledwie dwa lata. Punktem zwrotnym stał się dzień, w którym zmarł Jimi Hendrix. Dokładnym powodem było pomylenie przez redaktora naczelnego imienia oraz nazwiska znanego gitarzysty. Mark Knopfler postanowił wtedy napisać swój ostatni artykuł i zrezygnował z posady dziennikarza, w celu rozpoczęcia kariery muzyka.

Johnny Marr (The Smiths)

Johnny Marr swoją karierę muzyczną rozpoczynał wielu zespołach. Za każdym razem wszystko kończyło się jednak fiaskiem. Zrezygnowany ciągłymi niepowodzeniami muzyk, postanowił odstawić gitarę na bok i zatrudnił się w modnym butiku o nazwie "X Clothes" mieszczącym się na Chapel Walks w Manchesterze. Posada sprzedawcy jednak nie za bardzo mu odpowiadała. Sytuacja zmieniła się wtedy, kiedy Johnny Marr poznał Morrisseya. W 1982 roku duet wspólnie nagrał swoje pierwsze demo, którego można było posłuchać w sklepie, gdzie pracował gitarzysta. Muzyka angielskiego duetu tak bardzo spodobała się ludziom, że w końcu zaczęli oni przychodzić do butiku, żeby jej posłuchać, a nie kupić ubrania.

Lemmy Kilmister (Motörhead)

Lemmy Kilmister to wokalista i basista zespołu Motörhead. Muzyk swoją karierę zaczął jednak już w latach 60 XX w., u boku Jimiego Hendrixa. Do jego obowiązków należało noszenie wzmacniaczy oraz naprawianie efektów zniszczonych przez Jimiego Hendrixa podczas ataków szału. Najważniejszym oraz najbardziej odpowiedzialnym zadaniem było jednak załatwianie narkotyków dla gitarzysty.

Shaggy

Shaggy to raper znany dzięki piosence "Boombastic", która w 1995 roku była wielkim przebojem. Zanim jednak muzyk rozpoczął karierę muzyczną, to w 1988 roku wstąpił do amerykańskiej marynarki wojennej, gdzie służył podczas operacji Pustynna Burza w czasie wojny w Zatoce Perskiej. W tym samym czasie Shaggy doskonalił także swój talent muzyczny, co pozwalało mu na przełamanie monotonii służby wojskowej. Pobyt w armii stał się także inspiracją do napisania wspomnianej piosenki "Boombastic".

Chris Cornell (Soundgarden)

Chris Cornell to wokalista zespołu Soundgarden oraz kolejny muzyk, który jak większość artystów przed zdobyciem sławy wykonywał zawód, który nie miał za wiele wspólnego z muzyką. Podobnie jak Adam Clayton z U2 pracował w hurtowni owoców morza, gdzie do jego obowiązku należało głównie wycieranie śluzu pozostawionego przez ryby i wyrzucanie resztek wnętrzności. Trzeba przyznać, że praca ta nie należała do najprzyjemniejszych, ale najwidoczniej udało mu się uratować złotą rybkę, która spełniła jego marzenia o byciu gwiazdą rocka.

Cyndi Lauper

Cyndi Lauper to pod względem wizerunku Lady Gaga lat 80 XX w. Kontrowersyjny wygląd oraz piosenki artystki pozwoliły jej zrobić dużą karierę w świecie muzyki. Zanim jednak Cyndi Lauper stała się gwiazdą estrady, to w myśl swojej piosenki zatytułowanej "Girls Just Want To Have Fun" dobrze się bawiła sprzątając po psach i robiąc kolczyki w uszach wielu dziewczyn.

Gene Simmons (Kiss)

Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Gene Simmons to basista zespołu Kiss znany głównie ze swojego długiego języka i zamiłowania do kobiet. Muzyk nie od zawsze był jednak gwiazdą rocka. Zanim Gene Simmons rozpoczął karierę muzyczną pełnił funkcję asystenta redaktora w magazynie "Glamour" i "Vogue", co może tłumaczyć jego zamiłowanie do makijażu.

Mick Jagger (The Rolling Stones)

Gdy Mick Jagger miał 19 lat podjął naukę w szkole London School of Economics (LSE). W tym samym czasie postanowił podjąć pracę jako portier w szpitalu psychiatrycznym, żeby móc opłacić wszystkie rachunki. Kariera żaka, w przeciwieństwie do gwiazdy rocka, nie trwała zbyt długo, bo zaledwie rok. Do dziś krąży wiele opowieści o tym co Mick Jagger robił w szkole i dlaczego zakończył tak wcześnie edukację bez żadnych kwalifikacji.

Tom Morello (Rage Against the Machine, Audioslave, The Nightwatchman)

Tom Morello znany jest głównie z takich zespołów jak Rage Against the Machine, Audioslave oraz z solowego projektu The Nightwatchman. Nie każdy jednak wie, że ten muzyk jest absolwentem prestiżowego uniwersytetu Harvarda, który ukończył z bardzo dobrymi ocenami. Wysokie kwalifikacje pozwoliły mu po ukończeniu studiów na bezproblemowe znalezienie pracy. Jego kariera zawodowa zaczęła się u boku kalifornijskiego senatora Alana Cranstona. Pomimo dobrej pracy Tom Morello cały czas chciał tworzyć muzykę, w której mógłby się spełnić. Już na studiach, pomimo dużej ilości nauki, artysta ćwiczył po osiem godzin dziennie, żeby stać się jak najlepszym muzykiem. Jego zapał do pracy był zapewne wynikiem uwagi sprzedawcy w sklepie muzycznym, który powiedział, że nigdy nie będzie dobrym gitarzystą. Tom Morello udowodnił jednak wszystkim, że jest inaczej i cały czas zachwyca swoją niesamowitą techniką gry na gitarze.

Kurt Cobain (Nirvana)

Zapewne każdy kojarzy woźnego pojawiającego się w klipie do piosenki "Smells Like Teen Spirit". Zanim Kurt Cobain stał się symbolem pokolenia lat 90. oraz muzyki grungowej, sam był postacią ze swojego teledysku. Kurt Cobain, podobnie jak Kevin "Noodles" Wasserman, pracował jako woźny zatrudniony przez firmę Lemon's Janitorial Services. Można powiedzieć, że zamiatanie weszło mu w krew, ponieważ jego twórczość w drodze na szczyt zmiotła nie jeden utwór na liście przebojów.

Debbie Harry (Blondie)

Debbie Harry to amerykańska aktorka oraz wokalistka nowofalowego zespołu Blondie, który odnosił największe sukcesy na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Zanim artystka zajęła się jednak muzyką pracowała w zupełnie innych miejscach. Przed rozpoczęciem kariery na scenie Debbie Harry pracowała jako kelnerka w legendarnej restauracji i klubie "Max Kansas City" w Nowym Jorku oraz przez krótki czas była króliczkiem "Playboya".

Brandon Flowers (The Killers)

Brandon Flowers to amerykański muzyk, wokalista oraz członek grupy The Killers. Oprócz wielu sukcesów jakie Brandon Flowers odniósł ze swoim zespołem, artysta działa także solowo. Efektem jego indywidualnej pracy jest album "Flamingo" wydany w 2010 roku. Zanim jednak muzyk rozpoczął swoją przygodę z muzyką pracował w branży hotelarsko-gastronomicznej. Po przyjeździe do Las Vegas Brandon Flowers zatrudnił się jako boy hotelowy w "Gold Coast Hotel and Casino".

Jonathan Davis (Korn)

Jonathan Davis to wokalista amerykańskiego nu metalowego zespołu Korn, który swoją karierę zaczął podobnie jak Rod Stewart. W 1989 roku zapisał się do Szkoły Pracowników Pogrzebowych w San Francisco. Gdy ukończył swoją edukację podjął pracę w Biurze Koronera Hrabstwa Kern i chciał w przyszłości zostać jego zastępcą. Praca w kostnicy znacząco odbijała się jednak na zdrowiu przyszłego muzyka. Głównym tego powodem nawiedzające go wspomnienia osób, które tam trafiały. Największe piętno na jego psychice odbił dzień, w którym przywieziono do zakładu zwłoki dziesięciomiesięcznej dziewczynki zgwałconej przez własnego ojca. Historia ta została zawarta w utworze "Pretty" z płyty "Follow the Leader" z 1998 roku.

Keith Richards (The Rolling Stones)

Keith Richards to kolejny członek z zespołu The Rolling Stones, który przed zrobieniem wielkiej kariery muzycznej zajmował się inną pracą niż byciem gwiazdą rock and rolla. Gdy gitarzysta był nastolatkiem pracował w klubie tenisowym i zajmował się przynoszeniem oraz podawaniem piłek zawodnikom. Później role się odwróciły i to jemu podawano oraz przynoszono... gitary.

Jack Black (Tenacious D)

Każdego denerwują kolejne telefony od natrętnych telemarketerów, którzy wielokrotnie chcą nam sprzedać coś, czego nie potrzebujemy. Może zachowalibyśmy się inaczej gdyby po drugiej stronie słuchawki znajdowała się znana osoba, taka jak np. Jack Black. Ten pan nie jest tutaj przypadkowym przykładem, ponieważ zanim stał się członkiem zespołu Tenacious D pracował właśnie na tzw. słuchawce. Niestety rozwój jego kariery muzycznej zniszczył marzenia wielu osób i już nigdy do nikogo nie zadzwoni z ofertą nowego abonamentu telefonicznego.

Snoop Dogg

Rozpływający się obecnie w luksusie raper Snoop Dogg nie od zawsze miał tak dostatnie życie jak teraz. Tha Doggfather zanim stał się popularnym artystą zajmował się m.in. sprzedażą narkotyków. Innym legalnym zajęciem była praca w markecie, w rodzinnym Long Beach w Kalifornii. Do jego obowiązków należało pakowanie zakupów klientów do plastikowych i papierowych toreb.

Moby

Moby, a właściwie Richard Melville Hall, to amerykański wokalista, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista oraz producent muzyczny, który zajmuje się szeroko rozumianą muzyką elektroniczną. Artysta, podobnie jak Keith Richards, zanim został wchłonięty przez świat show biznesu zajmował się sportem. Tak samo jak gitarzysta The Rolling Stones nie był on jednak czynnym zawodnikiem. Moby pracował w klubie golfowym, a do jego obowiązku należało zbieranie piłek oraz przynoszenie toreb golfowych.

Sean "Diddy" Combs

Jeden z najbogatszych ludzi w branży muzycznej, Sean "Diddy" Combs, na swój sukces zapracował wykonując najróżniejsze prace. Mając 12 lat młody raper trudnił się zawodem gazeciarza, następnie doskonalił swoje umiejętności zarządzania organizując imprezy na Howard University. Kolejnym krokiem do wielkiej kariery było podjęcie pracy na stanowisku stażysta w wytwórni płytowej.

Faith Hill

Faith Hill zanim została panią McGraw i sprzedała ponad 30 milionów swoich albumów, zdobywając przy tym liczne nagrody, zajmowała się zupełnie czymś innym. Artystka pracowała w wesołym miasteczku gdzie sprzedawała koszulki. Była takżę recepcjonistką w wydawnictwie muzycznym, a następnie pracowała dla legendy muzyki country Reby McEntire.

Chcieć znaczy móc

Kto z nas wielokrotnie słyszał słowa chcieć to móc albo marzenia się spełniają. Dla wielu brzmi to nadzwyczaj banalnie, ale jest w nich jednak wiele prawdy. Potwierdzeniem tych słów mogą być wykonawcy wymienieni powyżej. Zasada ta działa jednak nie tylko w odniesieniu do muzyków reprezentujących popkulturę. Historia muzyki poważnej także zna takie przypadki. Przykładem może być tutaj Piotr Czajkowski, który zanim został kompozytorem był urzędnikiem w Ministerstwie Sprawiedliwości albo Modest Musorgski, który na życzenie ojca został oficerem wojska, a następnie pracował jako urzędnik w Ministerstwie Łączności.

Patrząc na powyższe przykłady nasuwają się także kolejne mądre słowa: Nie od razu Rzym zbudowano. Przecież wszystko co robimy potrzebuje czasu, żeby mogło dojrzeć i w odpowiednim momencie rozkwitnąć. Dotyczy to nawet największych talentów na świecie. Nie warto się więc niepotrzebnie denerwować i dostrzegać tylko same przeszkody we wszystkim co robimy. Wszystko ma przecież swój sens i czas. Najwidoczniej tak właśnie musi być i to wszystko ma nas czegoś nauczyć przybliżając w ten sposób do upragnionego celu. Musimy pozwolić temu swobodnie płynąć swoim rytmem, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy los się do nas uśmiechnie.

Przeczytajcie pierwszą część i poznajcie pozostałych artystów, którzy zanim zostali sławni podejmowali się najróżniejszych prac i zadań w swoim życiu.


Podobne artykuły

Komentarze do Dosięgnąć gwiazd cz.2

Napisz komentarz jako pierwszy(a)
Proszę się zalogować, aby napisać komentarz

Najlepiej ocenione w Muzykopedii

MusicNews

Marie w nowym singlu "Chewing Gum"

22 maj 2020

Marie w nowym singlu Chewing Gum

Marie w nowym utworze pt. "Chewing Gum" - to już trzeci singiel, promujący nadchodzącą...

SZUM & FYKES w premierze pierwszej EP-ki "Berave"

22 listopad 2019

SZUM & FYKES w premierze pierwszej EP-ki

Prawdziwa gratka dla fanów elektronicznego brzmienia od polskiego projektu SZUM & FYK...

Elektryczne Gitary powracają z nowym albumem!

22 listopad 2019

Elektryczne Gitary powracają z nowym albumem!

Elektryczne Gitary - zespół rozpoznawalny przez Polaków w niemal każdym wieku powraca...

Transsexdisco w jesiennej trasie koncertowej

6 listopad 2019

Transsexdisco w jesiennej trasie koncertowej 2019

Fani dobrego rocka i muzyki alternatywnej wciąż mają szansę posłuchać grupy Transsex...

Czytelnia

Asus Essence - esensja dźwięku

5 listopad 2014

ASUS Essence

Seria cyfrowych przetworników dźwięku i wzmacniaczy słuchawkowych ASUS Essence, jako k...

Sukces po drugiej stronie

14 lipiec 2014

Zdjęcie: gizmodo.fr

Przypadek to jeden z najczęstszych powodów sukcesu. Nie zawsze możemy wszystko przewidz...

Poznaj Deezer Elite i słuchaj muzyki w najwyższej jakości

20 marzec 2015

Zdjęcie: deezer.com

Muzyka w jakości HD jest już dostępna dla użytkowników z wszystkich krajów, w który...

Świąteczne nowości w 2014 roku

22 grudzień 2014

Zdjęcie: bbc.co.uk

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy muzycy na całym świecie nagrywają najróżnie...

"The Guns of Brixton" - spełniona przepowiednia

12 styczeń 2016

Gdy w 1979 roku zespół The Clash wydał utwór "The Guns of Brixton" na albumie "London ...

Szkoła rocka

24 listopad 2014

Zdjęcie: picstopin.com

Czas, w którym podejmujemy decyzje o naszej dalszej edukacji na uczelniach wyższych, jes...

Przeklęte 27 cz.1

2 marzec 2015

Zdjęcie: g-1.com

Na świecie istnieje wiele ekskluzywnych klubów, do których przynależność stawiana je...

Wspominamy Freddiego Mercury’ego w 25 rocznicę śmierci

25 listopad 2016

Freddie Mercury - 25 rocznica śmierci

24 listopada mija 25 rocznica śmierci wokalisty legendarnego zespołu Queen. Wspominamy a...

Podziel się muzyką!

Zobacz wszystkie utwory

Najnowsze w Muzykopedii

Subskrybuj kanały

Zobacz wszystkie kanały