Płyta kwintetu Wojtka Mazolewskiego zatytułowana "Polka" podbiła serca słuchaczy jazzu nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dziś podsumowując historię albumu, który osiągnął status Złotej Płyty prezentujemy Wam klip do utworu Berlin, przygotowany przez grupę berlińskich artystów.
Koncepcję klipu przygotowali Jessica Comis, Michal Andrysiak i Shira Kela. Twórcy obrazu tak opisują jego przesłanie: "Berlin to miasto, które pozwala ludziom odkrywać ukryte warstwy ich istnienia. W mieście, w którym pożądanie ujawnia się w niezliczonej ilości odsłon, mierzymy się z wachlarzem możliwości wyboru życiowej drogi".
"Komponując ten utwór chciałem pokazać potencjał kontrkultury drzemiącej w stolicy Niemiec, wyrazić jego wielokulturowość i eklektyzm - mówi Wojtek Mazolewski - postanowiłem zintensyfikować doznania muzyczne obrazem stworzonym właśnie w Berlinie. Chciałem by klip przygotowali ludzie współtworzący artystyczną duszę tego miasta. Zaprosiłem więc do współpracy mojego wieloletniego współpracownika i przyjaciela, fotografa Michała Andrysiaka oraz twórców art performance, wideo art, grafików, tancerzy i fotografów, żeby nawiązując do utworu przedstawili Berlin swoimi oczami".