Trzeci krążek brytyjskiej formacji zadebiutuje na rynku jeszcze przed występem zespołu na festiwalu Open'er.
W zeszłym roku w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego albumu grupy Mumford & Sons. W lipcu 2014 roku gazeta "The Sun" poinformowała, że grupa Mumford & Sons widywana jest w Eastcote Studios, w zachodnim Londynie, gdzie nagrywała swój pierwszy krążek. Następnie serwis NME, który powoływał się na osobę znajdującą się blisko zespołu, poinformował, że muzycy pracują w studiu nagraniowym nad nowym materiałem.
Po kilku miesiącach oczekiwań wszystko stało się jasne i już 4 maja do sklepów trafi trzeci album grupy zatytułowany "Wilder Mind". Następca płyty "Babel" będzie różnorodny pod względem brzmień i jak zapowiada Marcus Mumford znajdzie się na nim więcej bębnów oraz gitar elektrycznych.
Zespół Mumford & Sons w tym roku wystąpi także w Polsce i brytyjską formację będzie można zobaczyć oraz usłyszeć 3 lipca na festiwalu Open'er.
Wilder Mind – new album – released 4th May https://t.co/YAyvkKL2L6
— Mumford & Sons (@MumfordAndSons) marzec 2, 2015































